Siedziba Główna ST :: ul. Kaszubska 19, Stargard

O nas

pgrzywniakJulia i Przemysław Grzywniak – dyrektorzy zarządzający Szkołą Tańca „ALFA-ASTRA” w Stargardzie. Wychowankowie Szkoły Tańca „Astra” ze Szczecina, szkoły z 30 – letnią tradycją. Para najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” zarówno w stylu standardowym jak i latynoamerykańskim. Wielokrotni Mistrzowie i Wicemistrzowie Okręgu Zachodniopomorskiego w różnych kategoriach wiekowych. Finaliści I uczestnicy międzynarodowych turniejów:
* IDSF Open to the World Liege (Belgia)
* Europa Turniren Rostock (Niemcy)
* International Turniren Gorlitz (Niemcy)
* IDSF Open to the World Wołgograd (Rosja)
* IDSF Open to the World Krasnodar (Rosja)
* United Kingdom Championchip (Anglia)
* IDSF Ostrawa (Czechy)

Z wykształcenia Przemysław Grzywniak – ekonomista, bankowiec (absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego), Julia Grzywniak – Politolog (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Przemysław Grzywniak jest sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz członkiem Zarządu Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Szkoła Tańca „Astra” jest jedną z najbardziej cenionych szkół tańca w Polsce. Z niej wywodzą się Mistrzowie i v-ce mistrzowie Polski, finaliści Mistrzostw Świata i Pucharu Świata.

Filia w Stargardzie istnieje już od 20 lat. Od samego początku nawiązała współpracę ze Stargardzkim Centrum Kultury, w którym do dziś prowadzone są zajęcia na dwóch salach tanecznych. Dodatkowo prowadzone są zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach.
Wychowankowie Stargardzkiej Szkoły zdobyli już wiele tytułów Mistrzów i Vice – Mistrzów Okręgu Zachodniopomorskiego, to także kilkukrotni zdobywcy Pucharu naszego Okręgu. Największym osiągnięciem naszej stargardzkiej szkoły jest zdobycie tytułu Mistrza Polski Juniorów I w tańcach latynoamerykańskich w 2007 roku. Dokonała tego para Adrian Kopczyński i Sara Michaliszyn.

Oferta naszej szkoły jest skierowana praktycznie do każdego. Uczymy zarówno początkujących, grupy HOBBY, jak i zaawansowanych tancerzy. Przygodę z tańcem rozpoczynamy juz od najmłodszych dzieci (3-latki). Ponadto prowadzimy zajęcia dla dzieci starszych, młodzieży i dla dorosłych, wśród których nie mamy limitów wiekowych.

Dodatkowo organizujemy dla Państwa imprezy o charakterze sportowym „Turniej Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego”, jak i kulturalne: pokazy, przeglądy szkół, wieczorki i warsztaty taneczne.

Każdy znajdzie u nas nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale poczuje niepowtarzalny klimat Szkoły Tańca „ASTRA”.

NASZA PRACA JEST NASZĄ PASJĄ. Tą Pasją chcemy się z Wami dzielić.
Od stycznia 2012 roku siedzibą szkoły tańca jest obiekt przy ul. Kaszubskiej 19, w którym mieści się profesjonalna sala z dwiema szatniami oraz biuro obsługi klienta.